10 Temmuz 2013 Çarşamba

Seçenekler..

Yine bir gece vakti işte, karanlık ortasında ortaya çıkan yıldızlar birer hayal demeti sanki.. kimisinin hayalleri gerçekleştikçe daha çok parlıyor ve daha çok aydınlatıyor insanların içini ama kimisinin hayalleri gerçekleşmeyince birer birer kayıp karanlığa karışıyorlar.. şu an başka bir evrende parlayan bir yıldızı temsil ederken bir başkasında kaybolan bir yıldızım belkide.. boş, umut dolu, karanlık ve aydınlık hepsiyim aslında..Bir an geliyor düşüyorum ve hareket edemiyorum, hayal kuramıyorum hatta yürüyemiyorum bile.. Çevremde duvarlar hapsoluyorum ve arkada çalan müzik hep aynı bir çığlık gibi, bir ağıt gibi içime işliyor.. Geri dönemiyorum, nefes alamıyorum, zihnim donuyor.. Bir an geliyor bir bir aşıyorum engelleri, bulutlar üzerinde yürüyorum.. Gülüyorum, iyileştiriyorum, gökkuşağının renklerinin bir bir boyuyorum ve nefes alıyorum.. Sonra anlıyorum ki bir çok evren var, bir çok ben varım ve bir çok seçenek var ancak tercih yapmadığın sürece kaybetmezsin ve sadece seçenekleri hatırlarsın, bir an gelir bugün hayatımın en güzel günü dersin, bir an gelir kendini balkondan atmak istersin.. Hayat işte bundan ibaret, seçenekler-anılar ve zihnin birer yanılsaması..Bir an gelecek ve doğru evrende yaşamayı öğreneceksin, bir an gelecek yok olduğun, karanlığa kaybolduğun evrenler ile yıldız gibi parladığın evrenler birleşecek ve şu an yaşadığın evreni oluşturacak.. Biraz doğru ve biraz yanlış, biraz umut dolu biraz karanlık, biraz gerçek ve biraz hayal..

2 yorum:

  1. her şeyin 2 yüzü vardır belki. umut ettiğimiz her şeyin karanlık bir yanı. sevdiğimiz her insanın karanlık bir yanı. hatta gündüzün bile devamı karanlık..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ama bunun tam tersini ancak biz oluşturabiliriz.. Bir tebessüm ile yavaş yavaş sileriz, bir hayal ile yavaş yavaş sileriz, bir sevgi ile ışık buluruz ama karşılıklı olmadıktan sonra tabi ki zordur.. ama yinede aydınlık tarafımız çok karanlığımız uzak olsun

      Sil